ZSIGMONDY nyomában - Emléktúra

A Zsigmondy Emléktúra kisebb részét külön buszjárattal tettük meg, jelentős részét gyalog. Első állomásunk Annavölgy volt. A Polgármester Úr és kollégája részletes tájékoztatót tartottak a faluban folyó szénbányászatról, külön hangsúlyt helyezve iskolánk névadójának; Zsigmondy Vilmosnak a munkásságára. Gyalogosan kerestük fel a Zsigmondy tárlót és a bányamérnök lakóházát, majd az emlékműnél koszorút helyeztünk el. Útravalóul „bányász reggelit” kaptunk; zsíros kenyér hagymával, szalonnával. Innen az utunk a Sárisápi temetőbe vitt, ahol Gurin Julianna iskolánk nyugdíjas pedagógusa emlékezett a bányaszerencsétlenség áldozataira, a diákok koszorút helyezek el a sírköveknél. Majd a XII-es aknához gyalogoltunk; Sárdi Éva nyugdíjas pedagógus, iskolánk egykori tanítványa idézte fel a régi időket. A túránk a Csolnoki Bányász Múzeum megtekintésével fejeződött be, ahol egy nagyon gazdag gyűjteményt mutattak be.

Gyönyörű időben, nagyon lelkes, nagytudású emberekkel töltöttük az egész napot.

Köszönetünket fejezzük ki a Dorogi Szénmedence Kultúrájáért Alapítvány kurátorainak, akik hozzájárultak a Zsigmondy Emléktúra megvalósításához.

zset20190916